SprintAir

Spółka SprintAir Cargo Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w grudniu 2006 roku jako SkyCarrier Sp. z o.o. W kwietniu 2008 powołano do działalności grupę SprintAir, w skład której oprócz istniejącej już części Cargo włączono nowo powstałą spółkę SprintAir Aviation School Sp. z o.o.

SprintAir specjalizuje się w lotniczych przewozach towarowych. Firma wykorzystuje jedne z najpopularniejszych samolotów cargo - Saaby 340 w konfiguracjach typowo towarowych oraz Quick Change - z możliwością konwersji na wersję pasażerską. Oprócz Saabów posiadają również samoloty typu An-26, L-410 oraz DA-20 Katana. Z końcem maja 2009 roku SprintAir rozszerzył flotę o pierwszy samolot typowo pasażerski, Saaba 340 o znakach SP-KPL.

Bazą linii jest warszawskie lotnisko Okęcie, gdzie oprócz biur mieści się również zaplecze techniczne. SprintAir aktualnie zatrudnia ponad 120 pracowników.

Już wkrótce na Jetstream.pl obszerny artykuł dotyczący SprintAir S.A., a tymczasem zapraszam do obejrzenia zdjęć wykonanych w trakcie przygotowywania materiału. 
Wszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Copyrights by: jetzone.pl 2008 - 2010 | Projekt i wykonanie portalu: jcd.pl | Na silniku windu.org