Zakręcarki do butelek z metalowymi nakrętkami

Zakręcarki do butelek wyposażonych w nakrętki wykonane z metalu są specjalistycznymi urządzeniami, dopasowanymi do uszczelniania szyjek butelek (w tym przypadku metalowymi zakrętkami). Zdarzają się także sytuacje, w których ta sama zakręcarka używana jest także do zakręcania butelek plastikowymi zakrętkami.

Większość tego typu urządzeń wyposażona jest w specjalne głowice, które umożliwiają dopasowanie możliwości urządzenia to różnych typów zakrętek, dzięki czemu urządzenie zyska sobie nieco szersze zastosowanie. Dopasowanie zakręcarki daje szanse na stosowanie jej przy zakręcaniu butelek o dość zróżnicowanych średnicach (przedział średnic, do jaki dostosowane jest dane urządzenie najczęściej znaleźć można w specyfikacji urządzenia, jednak znaczna większość z nich doskonale razi sobie ze średnicami na poziomie 10-50 mm).

Zakręcarki do butelek są urządzaniami mającymi tak naprawdę bardzo powszechne i szerokie zastosowanie. Spotykane są zarówno w produkcji kosmetyków, jak i produktów spożywczych czy farmaceutycznych. Generalnie znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne staje się stworzenie opakowania wyposażonego w zakrętkę. Zakręcarki do butelek bardzo dobrze poradzą sobie również z zakrętkami, które wyróżniają się bardzo nieregularnymi kształtami.

Wiele osób zastanawia się, jak urządzenie jest w stanie skutecznie zakręcić butelkę bez niszczenia przy tym struktur zakrętki. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu znaczniej większości urządzeń w cztery głowice ściskające, które dokładnie zakręcają, ale niczego nie niszczą.