Zakręcarki twist off

Do butelek z nieco szerszą szyjką, a nawet słoików bardzo często stosuje się zakręcarki do butelek typu twist off. Są to półautomatyczne urządzenia, które nadają się wyłącznie do zakręcania szklanych opakowań z wykorzystaniem nakrętek typu twist off. Działanie maszyny polega na jednoczesnym zakręcaniu butelki i odsysaniu nadmiaru powietrza znajdującego się w jej wnętrzu. Dzięki takiemu zabiegowi bardzo często udaje się znacznie przedłużyć okres trwałości produktu. Takie zakręcarki znajdują najczęściej swoje zastosowanie w przemyśle spożywczym i chemicznym, gdzie nie wskazana jest obecność powietrza we wnętrzu butelki.

Pomimo wielu zalet wynikających ze stosowania takiej zakręcarki niestety ma ona jedną znaczącą wadę. Maszyna produkowana jest przez fabryki na wymiar, zatem nadaje się do zakręcania słoików czy butelek jedynie o ściśle określonej średnicy szyjki i zakrętki. Co prawda w wielu przypadkach możliwe jest dokupienie specjalnych modułów, dzięki czemu można w urządzeniu stosować także opakowania i zakrętki i zróżnicowanych średnicach, jednakże zakup modułu związany jest z dodatkowymi i całkiem wysokimi kosztami ( za każdy moduł producentowi należy zapłacić osobno – koszt jednego waha się w granicach 3500-6000 złotych). Zakręcarki typu twist off nadają się wyłącznie do jednorazowego zakręcania.

Urządzenie produkowane jest pod wymiar słoika i nakrętki klienta i przeznaczone do zamykania jednakowych słoików. Jeżeli urządzenie ma zamykać słoiki więcej niż jednej wielkości konieczne jest dokupienie dodatkowych modułów. Koszt każdego kolejnego modułu wynosi 4000zł.

Urządzenie posiada certyfikat ce.

Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, posiadamy wszystkie części.