Ręczne zakręcarki do butelek

Choć zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są automatyczne bądź półautomatyczne zakręcarki do butelek, na rynku nie brakuje modeli tych urządzeń, które w swoim działaniu wykorzystują pracę ludzkich rąk. Co ciekawe, takie zakręcarki, w zależności od producenta mogą być nawet kilkukrotnie tańsze niż te automatyczne czy półautomatyczne.

Zakręcarki ręczne z pewnością nie znajdą swojego zastosowania w dużych fabrykach, za to z pewnością doskonale sprawdzą się do zabezpieczania produktów w butelkach w domowym zaciszu.

Najczęściej ręczne zakręcarki do butelek mają możliwość zakręcania opakowań z wykorzystaniem plastikowych nakrętek. Znalezienie innej bywa czasem dość trudne, co nie oznacza jednak, że całkowicie niemożliwe. Dużą zaletą takich urządzeń jest z całą pewnością bardzo szeroka gama nakładek, dzięki czemu możliwe staje się zakręcanie butelek o bardzo zróżnicowanej średnicy. Co ważne, nakładki dołączone są od razu do urządzania, nie ma konieczności ich dokupowania ( większość z nich daje możliwość zakręcania butelek o średnicach w przedziale 15-55 mm). Bardzo ciekawym dodatkiem do urządzenia jest specjalny uchwyt, pozwalający na zawieszenie zakręcarki na ścianie np. po zakończeniu jej użytkowania. Urządzenie nie jest trudne w obsłudze. Nie jest także ciężkie, dlatego praca z nim nie wymaga aż tak dużych nakładów siły, a tym samym nie jest zbyt męcząca. Znaczna większość zakręcarek do butelek ręcznych waży około 2-3 kilogramów, więc zdecydowanie mniej niż ich automatyczne czy półautomatyczne odpowiedniki.