Jak szybko i szczelnie zamknąć kilka butelek w domowym zaciszu?

Od rozlania napoju do butelek jeszcze daleka droga do obwieszczenia pełnego sukcesu. Aby butelkowanie przyniosło zamierzony efekt konieczne jest także jej odpowiednie zamknięcie. Do tego wykorzystane mogą być zakręcarki do butelek, kapslownice lub korkownice (w zależności od potrzeb oraz rodzaju rozlanego napoju).

Korkownice idealnie sprawdzą się do wina. Najczęściej do tego wykorzystywane urządzenia do złudzenia przypominają klasyczne dwuramienne korkociągi do otwierania wina. Takie korkownice poza tym, że są skuteczne, to są również niezwykle proste w obsłudze, nawet dla największego laika.

Kapslownice najlepiej sprawdzą się przy zamykaniu butelek z piwem. Ten sposób zamykania piwnego napoju stosowny jest zarówno przez profesjonalistów jak i tych kapslujących piwo domowym sposobem. Urządzenia przeznaczone do domowego kapslowania są wręcz banalne w obsłudze, dlatego poradzi sobie z nim niemal każdy, nawet bez zaglądania w instrukcję obsługi dołączoną do tego typu urządzenia. Wystarczy nałożyć odpowiedniej wielkości kapsel na butelkę i przykryć go kapslownicą. Teraz wystarczy pociągnąć za ramiona i gotowe, mamy szybko i skutecznie zakapslowaną butelkę.

Zaciskarki do zakrętek przydadzą się zarówno do butelek jak i do słoików. Działanie takiego urządzenia opiera się na zgniataniu tzw. pierścienia gwarancyjnego, który znajduje się przy nakrętkach. Obsługa jest niezwykle łatwa. Wystarczy założyć zaciskarkę na zakrętkę i obrócić jej pokrętłem do momentu,w którym pierścień zostanie równomiernie ściśnięty.

Sprawdź także świat-sushi.com.pl