Ręczne zakręcarki do butelek

Choć zdecydowanie najczęściej wykorzystywane są automatyczne bądź półautomatyczne zakręcarki do butelek, na rynku nie brakuje modeli tych urządzeń, które w swoim działaniu wykorzystują pracę ludzkich rąk. Co ciekawe, takie zakręcarki, w zależności od producenta mogą być nawet kilkukrotnie tańsze niż te automatyczne czy półautomatyczne.

Zakręcarki ręczne z pewnością nie znajdą swojego zastosowania w dużych fabrykach, za to z pewnością doskonale sprawdzą się do zabezpieczania produktów w butelkach w domowym zaciszu.

Najczęściej ręczne zakręcarki do butelek mają możliwość zakręcania opakowań z wykorzystaniem plastikowych nakrętek. Znalezienie innej bywa czasem dość trudne, co nie oznacza jednak, że całkowicie niemożliwe. Dużą zaletą takich urządzeń jest z całą pewnością bardzo szeroka gama nakładek, dzięki czemu możliwe staje się zakręcanie butelek o bardzo zróżnicowanej średnicy. Co ważne, nakładki dołączone są od razu do urządzania, nie ma konieczności ich dokupowania ( większość z nich daje możliwość zakręcania butelek o średnicach w przedziale 15-55 mm). Bardzo ciekawym dodatkiem do urządzenia jest specjalny uchwyt, pozwalający na zawieszenie zakręcarki na ścianie np. po zakończeniu jej użytkowania. Urządzenie nie jest trudne w obsłudze. Nie jest także ciężkie, dlatego praca z nim nie wymaga aż tak dużych nakładów siły, a tym samym nie jest zbyt męcząca. Znaczna większość zakręcarek do butelek ręcznych waży około 2-3 kilogramów, więc zdecydowanie mniej niż ich automatyczne czy półautomatyczne odpowiedniki.

Zakręcarki twist off

Do butelek z nieco szerszą szyjką, a nawet słoików bardzo często stosuje się zakręcarki do butelek typu twist off. Są to półautomatyczne urządzenia, które nadają się wyłącznie do zakręcania szklanych opakowań z wykorzystaniem nakrętek typu twist off. Działanie maszyny polega na jednoczesnym zakręcaniu butelki i odsysaniu nadmiaru powietrza znajdującego się w jej wnętrzu. Dzięki takiemu zabiegowi bardzo często udaje się znacznie przedłużyć okres trwałości produktu. Takie zakręcarki znajdują najczęściej swoje zastosowanie w przemyśle spożywczym i chemicznym, gdzie nie wskazana jest obecność powietrza we wnętrzu butelki.

Pomimo wielu zalet wynikających ze stosowania takiej zakręcarki niestety ma ona jedną znaczącą wadę. Maszyna produkowana jest przez fabryki na wymiar, zatem nadaje się do zakręcania słoików czy butelek jedynie o ściśle określonej średnicy szyjki i zakrętki. Co prawda w wielu przypadkach możliwe jest dokupienie specjalnych modułów, dzięki czemu można w urządzeniu stosować także opakowania i zakrętki i zróżnicowanych średnicach, jednakże zakup modułu związany jest z dodatkowymi i całkiem wysokimi kosztami ( za każdy moduł producentowi należy zapłacić osobno – koszt jednego waha się w granicach 3500-6000 złotych). Zakręcarki typu twist off nadają się wyłącznie do jednorazowego zakręcania.

Urządzenie produkowane jest pod wymiar słoika i nakrętki klienta i przeznaczone do zamykania jednakowych słoików. Jeżeli urządzenie ma zamykać słoiki więcej niż jednej wielkości konieczne jest dokupienie dodatkowych modułów. Koszt każdego kolejnego modułu wynosi 4000zł.

Urządzenie posiada certyfikat ce.

Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, posiadamy wszystkie części.

Sposoby zakręcania

W przypadku profesjonalnych urządzeń takich jak zakręcarki do butelek, sposoby zakręcania można tak naprawdę bardzo różnicować, dzięki czemu można odpowiednio sposób zakręcania dopasować do potrzeb własnych czy potrzeb na linii produkcyjnej. Zdecydowana większość takich urządzeń posiada wiele wymiennych głowic, które użytkowane mogą być zamiennie, w zależności od potrzeb. Dzięki automatyzacji procesów zakręcania butelek, w ciągu ostatnich kilka lat z fabryk wychodzą ogromne ilości produktów czy to spożywczych, czy kosmetycznych lub farmaceutycznych, które takiego sposobu zamykania i zabezpieczania wymagają. W zakręcarki inwestuje zatem niemal każda fabryka, niezależnie od wielkości i ilości produkowanych i wychodzących z taśmy opakowań – takie urządzenie zawsze będzie inwestycją niezwykle opłacalną, której koszta zwrócą się w bardzo krótkim czasie (im większa produkcja tym czas zwrotu poniesionych nakładów będzie odpowiednio krótszy). Każda z zakręcarek wyposażona jest także w automatyczną możliwość kontroli, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia niepożądanych sytuacji.

Tak naprawdę wszyscy producenci zakręcarek do butelek, swoje produkty mogą zaklasyfikować do jednej z trzech kategorii, zrzeszającej podobne typu urządzeń. Te kategorie to:
odgórne zakręcarki do butelek,
boczne zakręcarki,
modele nadążne.

Wiele profesjonalnych zakręcarek, jakie w obecnych czasach trafiają do użytku posiada wiele certyfikatów potwierdzających bezpieczeństwo ich stosowania. Dodatkowo urządzenie te zostały tak zaprojektowane, aby można było mieć nad nimi całkowitą kontrolę, a w razie problemów wyłączenie takiego urządzenia nie dostarczało zbytnich trudności (chodzi tu o przycisk awaryjnego zatrzymywania urządzenia).

Zakręcarki do butelek z metalowymi nakrętkami

Zakręcarki do butelek wyposażonych w nakrętki wykonane z metalu są specjalistycznymi urządzeniami, dopasowanymi do uszczelniania szyjek butelek (w tym przypadku metalowymi zakrętkami). Zdarzają się także sytuacje, w których ta sama zakręcarka używana jest także do zakręcania butelek plastikowymi zakrętkami.

Większość tego typu urządzeń wyposażona jest w specjalne głowice, które umożliwiają dopasowanie możliwości urządzenia to różnych typów zakrętek, dzięki czemu urządzenie zyska sobie nieco szersze zastosowanie. Dopasowanie zakręcarki daje szanse na stosowanie jej przy zakręcaniu butelek o dość zróżnicowanych średnicach (przedział średnic, do jaki dostosowane jest dane urządzenie najczęściej znaleźć można w specyfikacji urządzenia, jednak znaczna większość z nich doskonale razi sobie ze średnicami na poziomie 10-50 mm).

Zakręcarki do butelek są urządzaniami mającymi tak naprawdę bardzo powszechne i szerokie zastosowanie. Spotykane są zarówno w produkcji kosmetyków, jak i produktów spożywczych czy farmaceutycznych. Generalnie znajdzie swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne staje się stworzenie opakowania wyposażonego w zakrętkę. Zakręcarki do butelek bardzo dobrze poradzą sobie również z zakrętkami, które wyróżniają się bardzo nieregularnymi kształtami.

Wiele osób zastanawia się, jak urządzenie jest w stanie skutecznie zakręcić butelkę bez niszczenia przy tym struktur zakrętki. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu znaczniej większości urządzeń w cztery głowice ściskające, które dokładnie zakręcają, ale niczego nie niszczą.